تبلیغات
آشپزی بیوگرافی دانلود آموزش - نژاد های برترانسان
شنبه 19 آذر 1390

نژاد های برترانسان

   نوشته شده توسط: سلمان رضایی    نوع مطلب :مطالب علمی تاریخی ،

به بزرگترین گونه های انسان و یا به تفاوت های ظاهری انسانها مانند (رنگ پوست، ساختمان بدن، چگونگی موی و چهره و ...) نژاد گفته میشود. انسان هایکه دارای چنین مشترکات و مشابهات ظاهری باهم باشند از یک گروه نژادی به حساب میایند.

به بزرگترین گونه های انسان و یا به تفاوت های ظاهری انسانها مانند (رنگ پوست، ساختمان بدن، چگونگی موی و چهره و ...) نژاد گفته میشود. انسان هایکه دارای چنین مشترکات و مشابهات ظاهری باهم باشند از یک گروه نژادی به حساب میایند.

در قرن نوزدهم نژاد های جهان را به پنج دسته تقسیم نموده اند که عبارت اند از (سیاه پوست، سرخ پوست سفید پوست، زرد پوست و نژاد آسترالیای) میباشد. اینک تفصیلات کوتاهی پیرامون هر کدام ذیلاً ارائه میگردد.

نژاد سیاست پوست ( Ethiopian ) به مردمانی گفته میشود که در افریقا و قسمت های از امریکا و هند زندگی میکنند، خاستگاه اصلی این نژاد را قاره افریقا میدانند. برخی از افراد این نژاد دارای پیشینۀ تاریخی طولانی بوده و صاحب تمدن به قدمت تاریخ بشریت هستند.

نژاد سرخ پوست ( American ) به بومیان و باشندگان اولیۀ قاره امریکا گفته میشود که اکنون بیشتر در امریکای لاتین زندگی میکنند. در اصل این مردم  را از نژاد زرد میدانند که سالیان بسیار پیش در آنجا مهاجرت نموده بودند و بعد از آمدن اروپائی ها بخصوص اسپانیوی ها در قاره امریکا، بسیاری از باشندگان اولیۀ قاره امریکا بدست آنها کشته شده اند.

نژاد سفید پوست ( Caucasian ) منشاء این نژاد را کوه های قفقاز میدانند. امروزه به مردمانی گفته میشود که که در قسمت های قارۀ اروپا، شمال افریقا، خاور میانه بشمول آسیای مرکزی و  یورواسیا زندگی میکنند.

نژاد زرد پوست ( Mongolian ) یکی از دسته های بزرگ و عمده انسان هاست که خاستگاۀ شان آسیای شرقی میباشد، امروزه این مردمان در کشورهای چین، جاپان، کوریا، منگولیا زندگی میکنند. مردمان این نژاد دارای ساختمان فزیکی کوچکتر و اما چابکتر اند.

نژاد آسترالیائی ( Australian ) به بومیان و ساکنان اولیۀ قاره آسترالیا گفته میشود و امروزه در مناطق مختلف استرالیا زندگی میکنند. بسیاری از این مردمان توسط اروپائی هایکه بعداً درین قاره آمدند، کشته شده اند.

البته بعضاْ اصطلاح اسکیمو ( Esquimaux ) برای نژاد مردمان قطب شمال،سایبریای روسیه، اطراف ایالت آلاسکای امریکا استعمال میگردد.

باین همه، امروزه با توجه با مهاجرت های زیاد انسانها و همزیستی با همدیگر و کم اهمیت شدن مرز های جغرافیائی، اهمیت نژاد و تقسیم بندی های نژادی کمتر شده است. و بیش ازین کمتر میتواند شاخصۀ معتبری برای جدا ساختن و تقسیم بندی انسانها باشد.

در طول تاریخ بعضی از گروه های تفوق طلب انسانها، با استفاده از تفاوت های نژادی انسان، مفکورۀ نژاد پرستی را به میان آورده و آنرا برای سرکوبی گروه های دیگر بکار برده اند. نژاد پرستی عبارت از تفکر برتر دانستن یک نژاد بر نژاد های دیگر است که هیچگونه اساس علمی و منطقی ندارد. تجربۀ ناکام مفکوره نژاد پرستی در کشور آلمان به ثبت رسیده است که سبب بروز جنگ های جهانی و کشته شدن ملیون ها انسان بی گناه گردید، اما اکنون ملت آلمان پشیمان و شرمسار نسبت به آنچه که توسط نازی های این کشور به رهبری هیتلر اتفاق افتاد، اند.

نه تنها در جهان غرب، بلکه میان ما مسلمان ها که باهم برادریم (مسلم برابر مسلم است) متأسفانه گروه های نژاد پرست وجود دارد که خود را برتر از دیگران میدانند. این نوع گروه ها بیشتر به منظور تأمین اهداف بخصوص، توسط حلقه های غربی دیکتی و تمویل میشوند تا ما شرقی ها و بخصوص مسلمان ها یکی و واحد شده نتوانیم. (افسوس به حال آن مردمانی که فریب این مفکوره را خورده و خوش اند که بهتر از دیگرانند !! )  

اگر ما مسلمانان دقت کنیم، پیامبر بزرگوار اسلام با گفتن اینکه (هیچ یکی تان از دیگری برتر نیستید، مگر در ایمان و تقوا) نقطه درشت پایان را بر بی عدالتی های قبل از اسلام (تبعیض و تعصب) گذاشته است. پس ادعای هر نوع برتری جوئی به عنوان نژاد، زبان و ... عمل خلاف اصول و موازین دین ما میباشد.

به امید روزیکه به جای نژاد پرستی به خدا پرستی بپردازیم ...


برچسب ها: نژاد های برترانسان ،